Facebook Twitter Youtube

TDA "Kalve" repertuārs:

TDA “Kalve” repertuāru veido latviešu tautas un Latvijas horeogrāfu skatuves dejas.
Deju pūrā ir gan pārbaudītas vērtības - “Zelta fonda” dejas, gan jauno autoru horeogrāfijas. Visos laikos cienītas - Harija Sūnas, Alfrēda Spuras, Viļa Ozola, Ulda Žagatas, un citu lielmeistaru – horeogrāfijas, gan šobrīd iemīļotas Jāņa Purviņa un Jāņa Ērgļa dejas.

Nozīmīgāko vietu TDA “Kalve” repertuārā ieņem vadītājas un horLeogrāfes Guntas Skujas dejas, kas piedod kolektīvam savu īpašu un raksturīgu seju.
“Kalve” dejo savas dejas – cēlas un draiskas, tautiskas un mūsdienīgas, republikā atzītas un vienkārši dejotājiem mīļas. TDA “Kalve” skatītājus var priecēt ar 5 – 80 minūšu garu deju priekšnesumu.

Tērpi:

TDA “Kalve” var lepoties ar bagātīgi pārstāvētu tērpu noliktavu. Koncerta tērpi pārstāv visus četrus Latvijas novadus – Zemgali, Latgali, Vidzemi un Kurzemi. Blakus greznajiem Kurzemes Nīcas un Bārtas tērpiem, atrodams graciozi baltais Latgales Abrenes bruncis, Vidzemes košais Krustpils kostīms un Kalvi raksturojošais Zemgales Jelgavas tērps.
Kopumā TDA “Kalve” skatuves spožumā var mirdzēt 14 dažādu Latvijas apdzīvotu vietu tautas tērpos. Tās ir 16.-19.gs latviešu tautas tērpu kopijas.
Īpašiem priekšnesumiem TDA “Kalve” noliktavas fondos atrodami dažādu citu valstu tautas tērpi.

Koncerti:

Jubilejas koncerti

Katra piecgades jubileja tiek atzīmēta ar jubilejas koncertu. No dažādām Latvijas vietām uz Jelgavu plūst bijušie kalvēnieši, lai kopā ar tagadējo Kalvi, veidotu apjomīgu koncertprogrammu. Tie ir svētki! Svētki jau no tā brīža kad uz pirmajiem, kopmēģinājumiem atbraukuši, atkal satiekas dejotāji, mūziķi, repetitori un vadītāji, kas savus zieda laikus pavadījuši Kalvē. Jubilejas koncerts uz mirkli apstādina laika ratu un sakausē vienotā veselumā dažādu paaudžu kalvēniešus.

Salidojumi

Reizi divos gados TDA “Kalve” rīko aptuveni 1,5 stundu garu koncertu, skatītāju rindās aicinot bijušos kalvēniešus. Vadītāja Gunta vienādiņ uzsver, ka tas ir smagākais no koncertiem – atbildīgākais pārbaudījums pašreizējiem dejotājiem. Jo skarbā skatītāju “žūrija-kritiķi” ir bijušie dejotāji, kuri atbraukuši lūkoties – kā tagadējā Kalve tur godā viņu iedibinātās tradīcijas. Katram, jau liekas: “Kad mēs dejojām – tad gan bija labāk...” Veiksmes un neveiksmes neoficiālā gaisotnē tiek pārrunātas ballē, kas seko vakarā pēc koncerta.

Koncerti LBTU

TDA “Kalve” ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes kolektīvs, tāpēc pašsaprotama ir tā piedalīšanās gandrīz visos Studentu kluba vai pašas augstskolas rīkotajos koncertos. Katru oktobri viens no pirmajiem sezonas koncertiem (īpaši jau pirmā gada dejotājiem) ir Studentu dienas koncerts. Pavasarī TDA “Kalve” kopā ar citiem LBTU pašdarbības kolektīviem cīnās par galveno balvu “Pavasara koncertā”. Lieldienas iešūpo ar dejām Pils saliņā.
Gada laikā priekšnesumi tiek sniegti gan fakultāšu jubilejas koncertos, gan citos svinīgos pasākumos.

Skates

TDA “Kalve” ir pateicīgi un patiesi lepojas ar savu vadītāju – kas katru gadu janvārī aizved jaunas horeogrāfijas un dejotājus uz “Jaunrades deju skati” Valmierā. Tā ir lieliska un neatsverama iespēja izbaudīt procesu kā top deja – un pēc tam salīdzināt, kādas tās padevušās citiem.